HPG’li olduğu iddia edilen cenazeler teşhis edilemedi

Haber Merkezi: Besta Bölgesi’nde yaşamını yitiren ve HPG’li olduğu belirtilen 4 kişiye ait cenaze Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Teşhis için hastaneye giden aileler, cenazelerin yanmış, tanınmaz halde olduğunu belirtti. 

Şırnak ve Siirt’in arasında bulunan Besta Bölgesi’nde geçtiğimiz günlerde askeri operasyon başlatıldığı belirtilmişti. Besta Bölgesi’nde 11 Nisan’da Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA) yaptığı bombardımanda HPG’li olduğu belirtilen 4 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Cenazeler, Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.  Cenazelerin morga kaldırmasının ardından bazı aileler teşhis için hastaneye gitti. Polisler, ailelere, “Sizi buraya kim çağırdı? Cenazenizin burada olduğunu nereden biliyorsunuz?” diye sorular sordu. 

 ‘CENAZELER YANMIŞ’ 

Aileler, cenazelerin yanık ve tanınmaz halde oldukları için teşhis edemediklerini belirtti. Cenazelerini teşhis edemeyen ailelere Şırnak Cumhuriyet Savcısı’nın “Cenazelerinizi almak için bulunduğunuz kentlerde yetkililere başvuruda bulunun” dediği aktarıldı.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve birçok yetkili bölgede yürütülen operasyonda yaşamını yitirenlerin olduğunu açıklamıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »